88 punktów od Roberta Parkera

Nazwa: Saxa Loquuntur uno 2009

Kraj: Hiszpania

Dyskont: Lidl

Cena: 24,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Wino dostało 88 punktów od Roberta Parkera (o Parkerze znajdźcie informacje tutaj i tu). Ja jednak mam sporo wątpliwości, bo niestety wino nie do końca mnie zachwyciło. Zapach stosunkowo miły. Smak? Czuć o dziwo sporą kwasowość i cierpkość. Po dotlenieniu się niestety wrażeń nie przybywa, pozostają na tym samym poziomie. Delikatnie czuć wanilię i wiśnię, ale szczególnych wrażeń wino nie dostarcza. Spodziewałem się więcej. Ale nie odpuszczę. Mam już kolejną butelkę i zostaje ona odłożona do 2016/2017 roku, bo taką datę przechowywania podał Carmelo Ortega.

Komentarz oceny: Według Roberta Parkera 88 punktów, czyli bardzo dobre. Według mnie tylko dobre. Ale to kwestia smaku i subiektywna ocena, bo „najlepsze wino to takie, które Tobie smakuje najbardziej”.

Ciekawostka: Saxa loquuntur po łacinie oznacza „kamienie mówią”.

 • theha

  Kupiłem to wino 2 razy. Za pierwszym byłem zachwycony. Pełny bukiet, lekko taninkowe. Za drugim razem stwierdzam, że to nie to samo wino. Jakby ktoś wlał coś innego do butelki.

 • Michał

  dokładnie a dodatkowo odróżniamy je po kamyczkach na etykiecie uno jak tu i mamy jeden a wetnie was smak z etykietki z 3ma kamykami :)

 • Edward

  Może bez rewelacji, ale ponieważ LIDL przecenił go na 20,- zet , można kupić ze dwie, trzy butelki, odłożyć na jakiś czas i się zobaczy. A co do Roberta Parkera, to nie jestem pewien, czy właśnie to wino oceniał, bo Saxa Loquuntur bywały w odmianie duo i tre.

 • jay_miller

  Taaak, 88 pts. od jaya millera, pewnie dostał za to 88 000 euro, innej mozliwosci nie widzę.

  Kupując tak ocenione wino tracę zaufanie do wyczucia, skali ocen oraz autorytetu jaki daje wysoka punktacja „parkerowska”. To wino nie powinno dostać więcej jak 80-81 pkt. Niczym nie zachwyca, nic nie oferuje, jest płytkie, płaskie, bez zapachu, bez smaku prawie. Niczym specjalnie nie irytuje, jednak świadomość wysokiej -88pkt oceny niszczy to wino całkowicie.

  Nie polecam!! Żenada!

 • Pan R.

  Krótki smak, szybko się utleniło i straciło już wszelkie walory. Zdecydowanie musi jeszcze poleżeć, bo jest za mało dojrzałe…

 • qqq

  spoko winko, tochę kosztuje, ale nakładka 88 pkt od Parkera dziala jak afrodyzjak na to wino ;D

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons