Batem za Baturrice

Nazwa: Baturrica Tarragona Reserva 2008

Kraj: Hiszpania

Dyskont: Lidl

Cena: 11,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Oj, oj, oj. To wino było kiedyś świetne jak na swoją cenę! Ciężkie, z goryczką, lekko słonym posmakiem. Naprawdę smakowało. Teraz niestety się zmieniło. Wino to przeszło metamorfozę – zyskało na nowej etykiecie (i kształcie butelki, wreszcie wchodzi do szafki), natomiast straciło na smaku. Nie jest to już wino ciężkie, alkoholu nie wyczuwa się, jest trochę kwasowości i wanilia, która zdominowała smak. Dziękuję „waldkowi”, który zwrócił mi uwagę jak bardzo to wino się zmieniło. Niestety, na niekorzyść.


Komentarz oceny: To już nie jest to wino -> sprawdź <- Nowa Baturrica rozczarowuje. Dla mnie to, co zrobiono z tym winem, zwłaszcza z nadmiarem wanilii, musi prowadzić do takiej oceny, a nie innej.

 • Radosław Kruk

  Wino rocznik(2012) nalałem do smukłego kieliszka winnego z temperaturą ok 17stopni. W kolorze rubin nie za ciemny. W zapachu wyczuwalny alkohol,delikatne nuty kwaśnych owoców.Smak hmm… tutaj delikatne zaskoczenie gdyż owoców praktycznie znikoma ilość,taniny na średnim poziomie ale jest coś ciekawego w tym winie biorąc pod uwagę iż jest to hiszpańskie wino….(dla mnie niska półka) W smaku czuje ewidentnie dość mocną pikanterie pieprzu ba… czuć nuty tytoniowe połączone ze skórą,jest dość wulgarne.Co ciekawe w temperaturze od 16-18stopni zachowuje ten charakter bez nachalności alkoholu.Po wzroście temperatury alkohol wychodzi na 1-wszy plan zabijając ziarenko smaku tego wina. Wino oceniam ogólnie na 3* ze względu na te ziarenko smaku. Ogólnie w tej cenie nie jest źle.

 • polinek

  Ja niestety wanilię bardzo mocno czuję i jest to dla mnie na wielki minus… Jest to okropny posmak przypominający mi smak herbaty waniliowej.
  Nic dobrego, chociaż za tą cenę akceptowalne ze względu na brak żalu przy wylewaniu do kanalizacji :D:D

 • Radosław Kali Kolibabski

  Osobiście z winami mam doczynienia dość krótko. Jestem fanem Wanilli – ale niestety w tym winie jej nie wyczuwam.

  • winopodlupa.pl

   Ostatnio kupiłem i również nie było intensywnej wanilii, ba, nawet odrobinę nie było czuć. Widocznie zależy od partii jaka była dostarczona.

 • dziadunio

  Nieważne co się pije, ważne żeby sponiewierało

  • Miko

   Dość kontrowersyjne stwierdzenie. Do sponiewierania to raczej coś innego…

 • waldek

  Ciesze sie ze mamy podobne odczucia ,prosze sprobuj jeszcze Cimarose AUS cab-sav ale czysta bez shiraza (ktora to pisales ze tez sprobujesz)pozdrawiam Waldek

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons