Boska krew Heraklesa

Nazwa: Nemea Agiorgitiko

Kraj: Grecja

Lokalizacja: Lidl

Cena: 13,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Z okazji tygodnia greckiego w Lidlu w ręce „Wino pod lupą” wpada Nemea. I budzi od razu skojarzenie, że jak wypijemy Nemea to nas Ne ma. Wino nosi miano „krwi Heraklesa”. Skąd? Okazuje się, że według mitologii w Nemei Herakles zabił lwa nemejskiego, którego nie mogło przebić żadne ostrze. Są więc 2 możliwości: wino przebije albo naszą głowę i spowoduje ból następnego dnia, albo przebije nasze serce i wywoła sympatię. Ale do rzeczy. Pierwszy łyk… Nie jest źle. Drugi łyk… Niewiarygodne! Czuć… Boskość! Wino wytrawne, ale o delikatnym smaku, nie skręca, a trzeci, czwarty łyk wyciąga coraz bardziej delikatny smak, zmierzający w subtelnie wyczuwalną słodycz. Dalszy smak staje się coraz bardziej lekki i przyjemny. Łagodny smak wypełnia usta i sprawia duuużo przyjemności. Uwaga! Kolejne łyki sprawiają, że chcemy go więcej!

Komentarz oceny: Zdecydowanie godne polecenia!

 • http://www.wiatrowe.za.pl Wojciech

  Faktycznie ! Tak jak pisze recenzent … im wiecej tym lepiej ! Po prostu świetne wino… ( nawet na prezent jest dobre ) bo smak ma genialny ( wrecz boski )…. tylko pytaniecz ybede czuł sie bosko po butelce … a czuje że pęknie…. to było chyba serce wampira…. bo sscie się to wino i nie mozna przestać.

 • http://mariuszboguszewski.blogspot.com Mariusz Boguszewski

  Piłem to wino, zarówno z rocznika 2010 jak i wcześniejszego – 2009. Mam wrażenie, że to młodsze było lepsze, ale ogólnie warto polecić Nemeę, jako niedrogie i naprawdę smacznie wino.

  Pozdrawiam.

 • Pilem

  woczraj zalapalem sie na to wino. Jest jeszcze w lidlu. Dobre, z delikantym smakiem

 • kerta78

  Załapałam się na to wino i rzeczywiście świetne. Szybko się jednak rozeszło, bo następnym razem przy okazji zakupów w lidlu już nie było.

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons