Brak atutów za 14,99

Nazwa: Sangiovese Di Romagna 2010

Kraj: Włochy

Dyskont: Lidl

Cena: 14,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Po otwarciu i nalaniu do kieliszka czuć niemiły zapach alkoholu. Po dłużej chwili przedziera się lekki zapach wanilii, ale będę brutalny – dalej „wali” alkoholem. Zero przyjemnego zapachu. Smak? Gdyby zamknąć oczy to można by się pomylić i stwierdzić, że to bardzo słabe wino białe, które jest mocno kwaskowe. Niestety, nawet po napowietrzeniu wino jest dosyć mocno kwaśne, próżno szukać tu jakichś walorów smakowych, które wzbudzają choć najmniejszą przyjemność w piciu wina.


Komentarz oceny: Słaaaabiutkie. Ok, gdyby cena była jak we Włoszech (informator donosi, że troszkę ponad 1 €) to byłoby to wino do zaakceptowania. Ale dziś w cenie 14,99 znajdujemy już naprawdę dobre wina w dyskontach.

  • Janek

    Apelacja Sangiovese di Romagna to raczej włoska 2 liga co oczywiście nie wyklucza produkcji dobrego wina. Wino to jest jasne i klarowne, czuć gdzieś w oddali smak jeżyn. Nie ma intensywnego zapachu. W ustach nie za bardzo alkoholiczne, ale jednocześnie bardzo krótkie i troszkę za bardzo kwaśne. Ujdzie, ale ciężko.

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons