Bubel nie Chianti

Nazwa: Chianti Riserva 2008

Kraj: Włochy

Dyskont: Lidl

Cena: 19,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Ajj, ale się przejechałem. Bardzo cienkie wino. Kolor – jakaś taka cienka czerwień, bardzo przejrzyste w kieliszku . Smak i zapach też słabiutko – mocno pachnące i smakujące alkoholem. Wino nie zaoferowało żadnych wrażeń, żadnego bukietu. W takiej cenie to straszne rozczarowanie. Nie wiem skąd to wino wzięło się w Lidlu, ale tak jak się pojawiło znienacka tak też szybko zniknęło. Na szczęście – oby nigdy więcej nie było widziane przez nikogo.


Komentarz oceny: Relacja cena do smaku to tragedia. 20 złotych to kwota, gdzie można już znaleźć przyjemne wina. A to było nieprzyjemne. Bubel.

  • Ghudunfur

    Horror, nie wino. Otworzyłem wczoraj – smród przeleżakowanego w nieszczelnych pojemnikach, z tą mysią, bakteryjną nutą. Wietrzyłem przelewając butelkę kilkukrotnie tam i z powrotem, pomogło na tyle , że zatykając nos dało się pić. Tylko do gotowania, a i tu: ostrożnie!

  • Jacek

    Jeśli taki smak, to obowiązuje zasada do zlewu!

  • PLONK

    Tańsze Chianti Corte Alle Mura (14,99zł) z Lidla też bardzo słabe :-( Ciekawą propozycją jest teraz GatoNegro z Chile w Biedronie 3szt za 35zł. Przynajmniej sprawdzony smak i fajny rzadko spotykany w Cabernet Sauvignon posmak jagód.

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons