Znak zapytaniaW Polsce wina z dyskontów wciąż są tematem dyskusji, niedowierzania w jakość, często powiązane z przeświadczeniem, że wino w korzystnej cenie nie może być jakościowo dobre. Podejście takie związane jest z dwoma błędnymi przekonaniami – wino po prostu musi kosztować oraz dyskont oznacza słabą jakość. Nic bardziej mylnego. Dlaczego?

wineRynek wina w Polsce rośnie dynamicznie. Dlatego też od paru lat obserwuję w naszym kraju dynamiczne zaangażowanie się dyskontów w rozszerzanie oferty win i ich sprzedaż. W krajach, gdzie sklepy dyskontowe mają silną pozycję, np. w Niemczech, są jednym z największych sprzedawców win. Wina w dyskontach są cenione, lubiane i oferowane w korzystnych cenach. Dyskonty mogą pozwolić sobie na niskie ceny, ponieważ zawierają kontrakty na zakup dużej ilości win, a do sprzedaży doliczają marżę w granicach kilku procent.

wózekPodobny trend pojawia się i w naszym kraju. Rynek wina w Polsce będzie rósł, a wraz z nim ilość i jakość oferowanego wina przez dyskonty. Przed dyskontami również wyzwanie – czy osiągną u nas ceny porównywalne z cenami naprawdę dobrych win, idąc za przykładem, w niemieckich sklepach dyskontowych, gdzie w przedziale 1-3€ można zakupić dobre wina? (zdarzało się jeszcze parę lat temu, że w polskich sklepach trzeba była za takie wino zapłacić około 30 PLN).

Warto już dziś rozpocząć przygodę z winami z dyskontu. Nie tylko ze względu na wzrost popularności modelu zachodniego, czyli kupowania win w dyskontach. Przede wszystkim dla przygody ze smakiem, miłością do wina, także tą okazjonalną. A wszystko przy korzystnej cenie. W tej przygodzie chcę pomóc i doradzić, aby Wasz wybór zawsze okazał się trafiony!

Artykuły o winach z dyskontów:

Co trzecia butelka wina z dyskontu

Dyskonty mają już 10 proc. rynku wina. W ofercie butelki nawet po 150 złHeart

Będziemy pili więcej wina z dyskontów

Dyskonty biją się o rynek win w Polsce

Po wino do dyskontu

Wino biznesu trampoliną

Co piąta złotówka wydana na wino wędruje do… dyskontów

 Polacy piją coraz więcej wina

Winna wojna o klienta

Drogie wino, tani sklep

Cheap wine ‚good as pricier bottles’ – blind taste test

Bargain wines from Aldi and Lidl

BeFunky_Instant_1