Dobre, lecz nie każdy polubi

Nazwa: Baturrica Tarragona Reserva 2007

Kraj: Hiszpania

Dyskont: Lidl

Cena: 11,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Po zakupie długo nie stało, bo po prostu nie miało gdzie. Butelka jest nietypowa (wydłużona) i bardzo ciężko wstawić ją gdziekolwiek na półkę. Wino jest bardzo ciemne, piękne, głęboko bordowe, nieprzepuszczające światła. Na pewno trzeba chwilę odczekać po otwarciu wina, bo pierwszy zapach i smak bez dotlenienia Waszego szału może nie wywołać. A dalej? No właśnie, tu już tylko problem kto, co lubi. Tarragona jest niewątpliwie ciężkim winem o ciężkim smaku. Goryczki oraz lekko słonego smaku nie wyzbędziemy się do końca butelki. Po każdym łyku wino to zostawi też w naszych ustach specyficzną cierpkość. Każda końcówka kieliszka oferuje wyczuwalny smak śliwki.


Komentarz oceny: Jakościowo naprawdę dobre wino. Jednak jest dość ciężkie i lekko słonawe. Pozostawia cierpki smak w ustach. Nie każdemu przypadnie do gustu.

Ciekawostka: Wino to dojrzewa przez 36 miesięcy, z czego 12 miesięcy w beczkach z dębu amerykańskiego. Dąb amerykański w tzw. wielkich winach europejskich nie znajduje zastosowania ze względu na zbyt intensywny zapach oraz wspomniany w opisie smak.

 • Pingback: Baturrica z Lidla | winopodlupa.pl()

 • waldek

  Teraz pokazalo sie z nowa etykieta (zreszta calkiem ,calkiem) ,ale smakuje jak polwytrawne przez nadmiar olejku waniliowego

  • winopodlupa.pl

   Kupiłem i sprawdzę. Etykieta trzeba przyznać porządna, podoba mi się. Zobaczymy co w środku.

 • Tichy62

  Niezłe, nietypowe, ale niezłe.

 • Yakuza

  bardzo dobre wino , zgadzam się trzeba odczekać jest o wiele lepiej :) ,ciężkie,pełne wino , polecam

 • Pan R.

  Oj na pewno nie w czołówce. Baywood tańszy a lepszy moim zdaniem. Teraz jest w tej cenie coraz więcej win, kiedyś może i czołówka, dziś już średnie 😉

 • vive

  bardzo dobre wino lidlowskie. Może nawet w czolowce lidlowskich?

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons