Es una leyenda

Nazwa: Casillero del Diablo Cabernet Sauvignon 2010

Kraj: Chile

Dyskont: Biedronka

Cena: 33,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Intensywne w kolorze, intensywne w smaku, gęste. Wino, które można polecić każdemu – czy to komuś, kto dopiero zaczyna przygodę z winem, czy komuś kto lubi zabrać butelkę wina na imprezę. Ja mimo wszystko zaproponuję jeszcze trzecią możliwość – położenie w dobrym miejscu i przechowywanie co najmniej przez 3 lata. Wino dojrzeje i nabierze lepszego smaku (sposób sprawdzony już wcześniej). A więcej o smaku? Nie powiem Wam, bo legenda zobowiązuje i nie opisując walorów smakowych i nie wiedząc, czego się spodziewać i tak prędzej czy później kupicie Casillero del Diablo. W końcu taka rola diabła – kusić.


Komentarz oceny: Wino legenda, które każdy powinien spróbować. A jeszcze lepiej kupić, schować i otworzyć z okazji jakiejś fajnej okazji za 3-4 lata. „Diabeł” dojrzeje i będzie jeszcze lepszy!

Ciekawostka: Z założycielem winnicy, która powstała w 1891 roku, związana jest legenda. Don Melchor de Concha y Toro skompletował najlepsze wina, które produkował. Żeby jednak swoją kolekcję przed kradzieżą, rozpowszechnił w okolicy pogłoskę o diable, który zamieszkał w jego piwnicy. Stąd wino nosie nazwę Casillero del Diablo.

 • Elżbieta

  Piłam i Cabernet’a, i Merlota. Obydwa bardzo dobre, ale osobiście wolę Merlota. Ma smak bardziej intensywny i pozostawia taki fajny, cierpkawy posmak. Polecam.

 • Kamila

  … y tonto el que no entienda :)

 • Dominik W.

  Sprobujcie Pinot Noir przynajmniej z 2007 roku było bardzo dobre od Diabełka, Carmenere też polecam

 • Pan R.

  legenda to legenda. Sprawdziłem i przyzwoite, ale dosyć drogie i wolę wstrzelić się w coś w troche lepszej cenie, a rownie przyzwoitego

 • niki47

  są też inne rodzaje diabła takie jak Carmenere, Merlot, Malbec czy Shiraz

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons