Fajna cena, niezły smak – jestem na tak

Nazwa: Montepulciano d’Abruzzo 2010

Kraj: Włochy

Dyskont: Lidl

Cena: 10,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Cena bardzo atrakcyjna. A smak jest naprawdę zaskakujący w stosunku do kwoty przeznaczonej na zakup. Nie ma szans spodziewać się czegoś wielkiego, ale pije się to wino naprawdę dobrze. Czuć kwasowość (na szczęście nie za mocno) oraz lekką nutkę ostrego smaku. Bukietu tu żadnego nie ma, także potraktowałby je jako wino stołowe, do jedzenia jak najbardziej się nadaje. Smak za długo w ustach nie pozostaje, ciężko wyczuć owoce, a na końcówce języka pozostaje lekka cierpkość. Mało efektowne, ale do karafki i makaronu będzie dobrze pasować.


Komentarz oceny: Fajnie popija się do jedzenia, do samego picia można znaleźć coś bardziej efektownego.

  • http://www.blurppp.com/blog blurppp

    Mnie to wino jakoś wybitnie nie przypadło do gustu, więcej przeczytasz tuhttp://blurppp.com/blog/montepulciano-dabruzz-z-lidla/

  • PLONK

    Potwierdzam, całkiem dobre wino. Przedmówca napisał, że wino znajdzie się w czołówce Lidla i chyba ma rację ale moim hitem w Lidlu była Barbera D’Asti 2009 i 2010 za 9,99zł. Szkoda, że nie w stałej ofercie, ale zapasy zrobione :-)

  • Vinho

    Dużo dębu, pełny owoc, choć w ustach krótko, nos całkiem w porządku. Znajdzie się w czołówce Lidla, zwłaszcza, że rzeczywiście cena atrakcyjna.

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons