Gorzki Australijczyk

Nazwa: Cimarosa Shiraz Cabernet Sauvignon 2010

Kraj: Australia

Dyskont: Lidl

Cena: 12,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Wino ciemne, lecz gdzieś na dnie widać promień światła. Zapach miły, nie czuć alkoholu, ale owoców też nie bardzo. W smaku bardzo gorzkie. Po spróbowaniu musiałem sprawdzić, co właściwie mówi kontretykieta, bo owoców żadnych nie czuć. Okazuje się, że wino o… „owocowym zapach eukaliptusa”. No cóż, wysilając nos eukaliptusa nie wyczułem (fakt, jadłem kiedyś tylko cukierki o smaku eukaliptusa, może nie wiem jak pachnie). Intensywnie się inhalując wyczułem tylko czarne porzeczki, które, jak mówi kontretykieta, powinienem wyczuć w ustach. W ustach natomiast czuję gorycz, gorycz i… gorycz. Niektórym towarzyszom picia wina bardzo smakowało, ja niestety czułem tylko ową „gorycz, gorycz i… gorycz”, nic ponadto, żadnych owoców i szybko otworzyłem inną butelkę. Dla siebie!


Komentarz oceny: Jakościowo dobre. Nie czuć kwasowości, nie czuć alkoholu. Jednak specyficzne ze względu na gorycz – nie w moim typie i dlatego subiektywnie zadowalające (a mówili „daj dobreee”).

 • Pingback: Cimarosa Cabernet Sauvignon z Lidla | winopodlupa.pl()

 • PLONK

  To wino zostało nagrodzone przez Decanter.com. Jest tam jeszcze kilka win z marki własnej LIDL czyli Cimarosa. Najlepiej wypadł Cabernet Sauvignon 2010
  http://www.lidl.co.uk/cps/rde/xchg//lidl_uk/hs.xsl/3982.htm?offerdate=&ar2=

  • PLONK

   Zapomniałem dodać, że chodzi Cabernet Sauvignon 2010 z Chile :-)

   • winopodlupa.pl

    Piłem już tego Caberneta. Całkiem fajny :) Na pewno pojawi się recenzja 😉

 • http://jadalnepijalne.blogspot.com jadalne/pijalne

  Jak dla mnie za dużo goryczy w nim nie było, raczej „łatwe w piciu” :) Za to wyczucie eukaliptusa to misja dla wytrawnego sommeliera, ale tacy win z niższej półki nie piją. Ja tam nic nie czułem.

  W mojej ocenie – tanie, niezłe, bezpieczne (zakrętka!, nie zdarzy się korkowe).

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons