Ja, ja, gut, gut

Nazwa: Dornfelder Pfalz Barrique 2009

Kraj: Niemcy

Dyskont: Lidl

Cena: 19,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Dobrze trafiony Dornfelder! Wino jest bardzo miłe i niezbyt ciężkie. Miły zapach, choć ciężko wyczuć coś konkretnego. Jest po prostu przyjemnie, gdy się nim „inhalujemy”. W kieliszku nie zobaczymy otchłani ciemności, lecz kolor rubinowy. Smak – delikatny, na początku prawie nie wyczuwalna kwasowość, a nawet to, że pijemy wytrawne wino. Subtelnie wypełnia usta, słabo wyczujemy wanilię, mocniej owoce, ale ciężko doprecyzować jakie. Miałem wrażenie, że czas, który upłynął od otwarcia butelki sprawił, że wino uwolniło kwasowość i trochę alkohol, redukując tym samym delikatny smak. Zaraz po otwarciu smakuje chyba lepiej niż po upływie czasu.


Komentarz oceny: Dobre wino należące do tych lżejszych.


_______________________________

Uwaga! Ocena została obniżona. Miałem okazję pić to wino jeszcze 2 razy i niestety nie przypominało tego z pierwszego razu. Zamiast miłego i przyjemnego wina było dosyć kwaskowe. Rozczarowanie ogromne, że butelki tak bardzo się różnią.

  • andrzej

    wino kupione kilka miesiecy temu tj. na początku 2012r. w lidlu. Dzis postanowiłem otworzyc je i co. w smaku zaskakująco dobre, nuty czarnej porzeczki, bardzo przyjemne w smaku. Jestem nim miło zaskoczony powiem jest wyborne a wypilem juztrche takich win z dyskontów i to jest zdecydowanie na plus. Jeśli będzie to napewno jeszcze kupie,

  • winopodlupa.pl

    Pojawiło się od święta i pewnie prędko nie będzie, ale w pojedynczych Lidlach widziane jeszcze 31 grudnia 😉

  • mim485

    Czy to wino jest w stałej ofercie Lidla?

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons