Jakieś takie siakie

Nazwa: Baywood Zinfandel Rosé 2010

Kraj: USA

Dyskont: Lidl

Cena: 10,99

Rodzaj: Półsłodkie

Kolor: Rosé

Opis: Różowe, półsłodkie. Otwieram. Boje się. Co to będzie? Truskawki, malina, cukier? Zapach bardzo delikatny, co jest miłym zaskoczeniem, bo sądziłem, że czuć będzie za intensywnie owoce. Łyk… Kolejny…  Sprawdzam etykietę. Cholera, no półsłodkie, a smakuje jak półwytrawne. Już sądziłem, że coś nie tak.  Jest delikatne. Baywood Zinfandel Rosé smakuje jak wino półwytrawne, słodkość czuć dopiero po dłuższej chwili od skosztowania. Właściwie wino to nie posiada żadnych charakterystycznych elementów, jest mało wyraziste, smakuje świetnie jako lemoniada z procentami (drink?). Z pewnością fajnie schłodzone będzie „łatwo wchodzić” (uwaga, to zdradliwe!). Można pić i pić, wsadzić słomkę (cóż za herezja z mojej strony!) i sączyć ze szklanki do long drinków.

Dziewczyny: fajne na babski wieczór.

Do wszystkich: można popijać w letnie, upalne wieczory, bez zobowiązań, nie oczekując niczego szczególnego po tym winie.


Komentarz do oceny: Jako wino – nie budzi emocji, nijakie, choć lekko się pije. Jako drink? Całkiem fajny 😉

 • łukasz

  tzn ogolnie jest dobre ? bo chce wypic z kolezanką i zjesc do tego czekoladki jak myślicie bedzie odpowiednie ? 😉

  • winopodlupa.pl

   Do czekoladek to bym polecał czerwone i wytrawne, żeby się nie zasłodzić, świetne połączenie: http://www.vinisfera.pl/wina,127,170,0,0,F,news.html

   Natomiast jeśli jednak z koleżanką ma być bardzo słodko, albo po prostu interesuje Cię to wino to mogę polecić spokojnie 😉 Delikatne, na aktualne cieplejsze dni wyśmienite, lekko będzie się pić. I nie zapomnij schłodzić:)

   Pozdrawiam :)

 • qqq

  Leciutki się pije. Dobre do wypicia na lajcie.

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons