Może nie Katarzyna Wielka, ale dobra Katarzyna

Nazwa: Mezzek Mavrud Katarzyna Estate 2010

Kraj:  Bułgaria

Dyskont: Kaufland

Cena: 23,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Ciemny kolor, intensywność w zapachu, czuć głównie owoce. W smaku wyczuwalna wanilia, są i owoce, dosyć mocno wyczuwalny alkohol, kwasowość dobrze skomponowana. Momentami wyczuwalność owoców za bardzo przytłacza intensywność alkoholu. Niemniej jednak jest dobre wino, które spokojnie można by uznać za droższe niż 23,99. Jest ciekawe mimo kontrastów.

4

Komentarz oceny: Bułgarskie, całkiem dobre wino, jest przyjemnie smaczne. Pozostawia zdecydowanie pozytywne wrażenie.

Mavrud

 • http://www.bestofmadeinitalypopolsku.wordpress.com Katarzyna

  To pierwszy newsletter, ktory dostalam i od razu o mojej imienniczce 😉 Wina nie probowalam ale wszem wiadome, ze Katarzyna jest jak zawsze z charakterem wiec wierze na slowo.
  A propos bloga: chlubna idea, szczegolnie w kryzysowych czasach!

  • winopodlupa.pl

   Dziękuję bardzo i życzę dużo wrażeń z dobrymi winami, nie tylko tymi od Katarzyny 😉

 • waldek

  Red mezzek od Kaski wystepuje jeszcze jako Syrah,merlot i cab-sav ale monastrell zdecydowanie the best.

  • winopodlupa.pl

   Jak trafię to na pewno spróbuję. Niestety, widziałem tylko Mavrud w Kauflandzie

  • Grzegorz

   Nie występuje w tej serii monastrell …Obawiam się nawet , że w Katarzyna Estate nie występuje on wogóle. Nawet w droższych lub innych liniach/etykietach.
   W serii czerwonych win Mezzek robione jest syrah (chyba ostatni rocznik 2010) merlot ,cab-sav, mavrud i mavrud z cab-sav . Jest Rose (w dwóch wersjach udziałowych ale z takim samym składem – merlot,malbec,syrah) ,W wersji białej są chardonnay oraz sauvignon blanc+pinot gris(też w dwóch wersjach proporcji)

   • waldek

    Mavrud,mourvedere,monastrell,mataro,balzac,catalan,benicarlo,rossola nera,plant de saint gilles to te same szczepy tylko z roznych krajow. pzdr.

 • Janusz

  Może i dobre dzisiaj a może kontekst słaby. Zaciekawiłem się dokładnie tą butelką, bo to w Bułgarii dobry producent – Katarzyna to na cześć żony Polki, szczep winny charakterystyczny dla Bułgarii, a cena umiarkowana – w Słonecznym Brzegu 8 – 9 EUR czyli drożej niż w Polsce. Mnie nie tylko nie zachwyciło, ale to może dlatego, że było za młode. Na pewno pierwsze wina są dużo lepsze, ale mówimy o ok. 30EUR, a za takie pieniądze można w Europie kupić świetną butelkę albo i dobre dwie.

  • winopodlupa.pl

   Super, dzięki za uzupełnienie 😉

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons