Nie patrz na nazwę, patrz na smak

Nazwa: Barbaresco Scanavino 2008

Kraj: Włochy

Dyskont: Biedronka

Cena: 29,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: I co z tym fantem zrobić? Łup wydaje się fajny. Barbaresco jest z tego samego szczepu Nebbiolo co Barolo, czyli z nazwy jedno z najbardziej znanych włoskich win. Ze smaku rzecz jasna też, ale czy to drugie Biedronka nam oferuje? Oczekiwania ze względu na nazwę były spore i… w zasadzie nie spadamy z dużej wysokości. Jasne, nie oczarowało mnie, nie zaoferowało „nieba w gębie”, ale też nie jest to porażka (jak zapewne wielu by chciało). Nazwa znów budzi kontrowersje, bo zobowiązuje, ale ja po raz kolejny będę stawiał na smak. Nie jest to „to” Barbaresco, ale nie jest to też wino złe, ba, jest to wino w smaku bardzo dobre. I nie zmienię zdania. Stawiam na smak, a wiśnia z kwasowością, czerwone owoce, lekko pikantne i cierpkość sprawiają dużo przyjemności. Polecam spróbować, bo w relacji cena i smak to bardzo dobry wybór.

Komentarz oceny: Ja bym brał, znów omijam kwestię nazwy, wino jest smaczne i o to chyba chodzi. Cena do smaku jak najbardziej adekwatna. Do nazwy już mniej. Ale liczy się smak i stąd ta ocena.

  • Czarek

    Też byłem zaskoczony jakością Biedronkowego Barbaresco. Ma nawet banderolkę Barbaresco w odróżnieniu od ich Barolo rozlewanego gdzieś w Langhe… Nebbiolo w tej cenie to prawie grzech ale przecież jeszcze kilkadziesiąt lat temu Barbaresco nie było aż tak docenianie. Ciekawe na start dla amatorów winnych przygód.

  • PLONK

    Zrobiłem ostatnio degustacje równoległą z również budżetowym Barbaresco Antica Casa 2008 (37,99zł) http://www.ricossa.com z Kauflandu i werdykt zdecydowanie na korzyść Scanavino. Piłem już niejedno „prawdziwe” Barbaresco i nie uważam aby to z „owada” wyjątkowo odstawało. Niektórym ciężko się z tym pogodzić :-)

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons