Przepraszam, czy to Barolo? Nie, ale mi smakuje

Nazwa: Barolo 2005

Kraj: Włochy

Dyskont: Lidl

Cena: 27,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Barolo to jedno z najsławniejszych i najwyżej cenionych włoskich win. Ceny tego wina kształtują się bardzo wysoko, w zależności od rocznika rzecz jasna. Barolo z rocznika 2005 znalazłem w cenie nawet ponad 200 złotych. W Lidlu to legendarne wino znalazło się za 27,99. Czego można oczekiwać? Otóż wino nie jest złe. Ma przyjemny zapach, delikatny. Kolor przejrzysty, nawet bardzo. W smaku łagodne, lekka cierpkość. Ciężko wyrzuć konkretne owoce, choć ja skłaniałbym się do wyczuwania porzeczek. Wino pije się bardzo przyjemnie i bardzo dobrze. Smak i cena pasują świetnie do przyjemności, którą uzyskujemy z picia. Pytanie, czy w tej cenie i smaku to Barolo, legenda win, czy już nie? Czy ta nazwa powinna się znaleźć na tym winie? Zostawmy to na boku, a cieszmy się z tego, co otrzymujemy w ustach, bo cena i smak były warte zakupu.

Komentarz oceny: Za podniebienie, za przyjemność i satysfakcję z picia. Czy zasługuje na etykietę Barolo? Nie. Liczył się po prostu smak.

 • ANdy

  Jakie to szczęście, że ja akurat nie muszę wydać 200 zł, żeby cieszyć się winem…

 • http://www.nasze-wina.pl/core/wine/10210/ Dominik W.

  Tu nie chodzi, czy wino w tym wypadku da się wypić … tylko o cholerne sk… żeby ktoś śmiał nakleić na takiem czymś etykiete BAROLO , obawiam się, że niestety osoby, które oceniają , że wino adekwatne do ceny , nie piły żądnego prawdziwego Barolo, we Włoszech już za 15-20 Euro …a nie za 28 zł litości.

  http://www.nasze-wina.pl/core/wine/10210/ – nasza ocena na 3 …ale na 10 pkt.

  • winopodlupa.pl

   Oceniłem smak. Wino było dobre. Barolo to nie było, ale też jest to napisane;)

   • Dominik W

    Mimo wszystko nalezy chłostać za takie wina 😉

 • marta

  a ja piłam i nie żałuje, wkurzyłabym się, gdybym za ten smak dała 2 x więcej PLN. A tak przeszło bez bólu, super doznań nie było, ale nawet całkiem przyjemnie zeszło, gdzieś nuta śliwki była nawet wyczuwalna.

 • Janek

  Barolo 2005 z Lidla to było dopiero oszustwo. Siki nie wino, kiedyś było w Biedronce Barolo, też ohydne, ale chyba lepsze mimo wszystko.

 • kerta78

  Wypite i w piers bite, ze 28 zl w butelke nabite. 10 zl to max za takie hovno.

 • Maciej

  Ok, jak na zwykłe wino to może dałoby się to wypić, ale z tą etykieta to był wstyd dla Lidla. Nie można tego wina ocenić pod kątem ceny, zresztą o tym smaku to powinno być tańsze. To nie jest jakieś nieznane wino, żeby tak smakowało, ocena mocno subiektywna i zgodziłbym się z nią, gdyby to wino było w cenie do 20 złotych. Niestety to powinno być BAROLO, a zgodnie z tym co było w środku należałoby je zjechać do bólu.

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons