Śliwka „portugalka”

Nazwa: Porto Armilar Tawny Port 10-letnie

Kraj: Portugalia

Dyskont: Lidl

Cena: 29,99 w promocji (39,99)

Rodzaj: Słodkie

Kolor: Czerwone

Opis: Po nalaniu kolor pomarańczowy, bardzo ładny. Zapach czuć bardziej alkoholowy, ale pamiętać trzeba, że to wino wzmacniane. A smak? Chyba przypadnie każdemu do gustu! Wino to jest kapitalne – słodycz, ale nie nachalna i atakująca, nie lepiąca usta, lecz miła. Co ważne, czuć śliwkę, która idealnie wypełnia usta, a alkohol nie dominuje nam smaku, lecz właśnie komponuje się ze wspomnianą śliwką. Wino mocne, bo 20%, ale szybko schodzi, zwłaszcza w miłym towarzystwie. Smak robi swoje. Co ważne, pamiętajmy, żeby schłodzić!

Komentarz oceny: Polecam każdemu!

 • Bogusław

  Dziś kupiłem w Lidlu właśnie to wino. Nie oceniam na razie, zostawiam na święta. W sklepie nikt nie potrafił mi powiedzieć czy to czerwone, wytrawne – żadnej informacji. Jak by było mało, to cena 39,99 zł. w reklamie jest 29,99 zł., data zakupu 2012-12-11 nr wydruku 028288, sklep Lidl – Gorzów Wlkp. ul.Szpitalna 1. Przypomina mnie się stary dowcip: na płocie było napisane: d…, pogłaskałem i została mnie drzazga w dłoni. No i zawiodłem się bo miałem kupić czerwone, wytrawne. Pozdrawiam firmę. Wszystkim pracownikom życzę: zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie.

  • winopodlupa.pl

   Myślę, że mimo poszukiwań wina czerwonego, wytrawnego, Porto świetnie wkomponuje się w święta i z pewnością zasmakuje. Pamiętam do dziś jego smak z ostatnich świąt!

 • Anonim
 • Anonim

  @Iwona
  wróciło, ale inne

 • Iwona

  No i wróciło! z superpromocyjnej cenie 14,99!!!! Ludziska! do LIdla!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • winopodlupa.pl

  Zapomniana przeze mnie recenzja, która się zapodziała w gąszczu plików. Obecnie na 05.04.2012 wino to nie jest dostępne w Lidlu. Ostatnio widziane około połowy stycznia. Oby wróciło! :)

  • Anonim

   Wczoraj t.j.18 stycznia 2013r kupiłam w Lidlu Porto Armilar 10 cio letnie i zapłaciłam 39 ,99 zł.Dlaczego tak drogo ??? Hoya też śliwkowe jest znacznie tańsze.

   • winopodlupa.pl

    Japońskie wino śliwkowe jest winem ze śliwek. Natomiast wino Porto, które zakupiłaś jest winem z winogron, które przed zakończeniem procesu fermentacji wzmacnia się alkoholem (stąd posiada ono 19%). Wino Porto Tawny 10-letnie należy do Porto wyższej kategorii, bo było starzone w beczce z dębu amerykańskiego co najmniej tyle lat ile podano na etykiecie, czyli 10. Są też wina 20, 30 i 40- letnie, ale te są już bardzo drogie. W przypadku 10-letnich są też droższe niż to, natomiast w tym przypadku 39,99 to naprawdę dobra cena, zwłaszcza za to jak to wino smakuje.

    Pozdrawiam serdecznie :)

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons