Smak róży

Nazwa: Traminer Aromatico 2010 Trentino

Kraj: Włochy

Dyskont: Lidl

Cena: 19,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Białe

Opis: Traminer. Jest to wyjątkowy szczep białego wina. Smak inny niż wszystkie białe wina (dla przeciętnego pijacza wina białe smakuje zazwyczaj tak samo). A Traminer smakuje inaczej. Jest korzenny. Zdecydowanie. Bierzemy łyk, a w ustach czujemy posmak róży. Według kontretykiety powinno być też liczi, ale go nie ma. To wino pije się przyjemnie niekoniecznie do jedzenia, ale też tak po prostu. I niekoniecznie w ciepłe lato, bo zima pełną gębą!

Komentarz oceny: Nie lubisz białego? Spróbuj to, bo ciekawy smak!

  • vino

    jedne z lepszych win białych, jakie piłam. przy cenie niecałych 20 PLN nie spodziewałam się takiej jakości, wino nie jest cierpkie pomimo, iż włoskie co do zasady z tego słyną. Jak jeszcze kiedyś będzie w LIDL nie będę sie zastanawiać, tylko karton do spiżarni zakupię :-) zapach dość ostry, typowy dla win białych za to smak jak aksamit.

  • janka

    Traminery potrafią być jeszcze lepsze, ale rzecz jasna jest to jak anjardziej do przyjęcia smak i jeśli jeszcze kiedyś będzie w Lidlu to myślę, że kupię. Zwłaszcza dla spróbowania dla osób, które tego akurat nie znają tego kwiatowego wina.

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons