Tak dla LBV z Biedronki

Nazwa: Martinez Porto Late Bottled Vintage 2006

Kraj: Portugalia

Dyskont: Biedronka

Cena: 29,99

Rodzaj: Słodkie

Kolor: Czerwone

Opis: Late Bottled Vintage jest winem z lepszych roczników i dojrzewa dłużej w beczkach, minimum 4 lata. Właśnie przez to, że dłużej przebywało w beczce, posiada ono stosunkowo nieźle rozwinięty bukiet i czuć w nim delikatną wytrawność. Martinez ma ładny zapach – czyli wino i alkohol, którym wzmocniono. W smaku – umiarkowana słodycz, czuć wino i wspomniany „wzmacniacz”. Polecam, żeby schłodzić*. To warunek. Dzięki temu uzyskujemy esencję smaku, przyjemne wino i „wzmocnienie”, owoce i nie za mocny alkohol (choć pamiętajmy, w końcu to wino wzmacniane).  Przyjemnie rozgrzewa i pobudza apetyt.


Komentarz oceny: Warto zainwestować w to Porto.

*Z jednej strony jest to słodkie wino, ale z wyczuwalną wytrawnością. Stąd poleciłem schłodzić, bo wtedy lepiej smakuje, alkohol jest mniej agresywny, choć właściwie raczej powinno być w temperaturze 16-18 st.

 • victor creed

  Wielki powrót

 • butt

  Najlepsze wino za taką cenę. Wogóle nie byłem zwolennikiem wina, ale dzieki niemu przerzuciłem się z likierów i wiśniówki Lubelskiej 37-40% na ten port 20%. jest lepszy i mniej kopie.

 • Robert

  Pyszne wino, polecam na zimniejsze dni , po obiadku lub wyśmienity wstęp do wieczornych igraszek z żoną :)

 • Juras

  Wysmienite wino

 • Dawid

  Czy ktos sie orientuje w ktorej Biedronce w Warszawie mozna dostac to LBV?

 • borko

  Mam, lezy na poleczce. Do czego pic to porto?

  • winopodlupa.pl

   Polecam do sera owczego (próbowałem), włoskiej Gorgonzoli i francuskiego Roqueforta. Słyszałem też o orzechach. Albo po prostu – po zjedzeniu trochę wypić, na deser lub przed jedzeniem, bo jak napisałem, pobudza apetyt (przynajmniej mi;D).

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons