Villa Vinum – część III oblana!

Nazwa: Villa Vinum Sauvignon Blanc

Kraj: RPA

Dyskont: Kaufland

Cena: 12,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Białe

Opis: Villa Vinum po raz trzeci, tym razem białe. Naprawdę chciałbym wreszcie poczuć coś miłego. Zapach szampana. Smak… o dziwo nie czuć mocnej kwasowości, prędzej sporą goryczkę,a po chwili w ustach dziwną słodycz. Żadnych owoców, żadnych cytrusów. Villa Vinum skreślone. Ostatecznie! A szkoda, bo choćby ich kontretykiety są bardzo fajne – opisane do jakich dań wino pasuje i w jakiej temperaturze podawać. A właściwie pasowałoby, bo z tym smakiem to nie pasuje do niczego.

Komentarz oceny: Znów nie, po raz trzeci. Wniosek? Omijajcie Villa Vinum.

  • Roman

    W pełni zgadzam się z oceną winopodlupa.pl. Ta seria win jest nie do picia bez uczucia rozczarowania. Ale od każdej reguły zdarzają się wyjątki – w prezencie dostałem butelkę villa vinum kupioną w niemieckim Kauflandzie jakieś 2 lata temu. Hiszpańska gran reserva cainnena z 2000 roku okazała się znakomita.

  • Monika

    Według mnie – rewelacja! Szczególnie wyrafinowane było to wino o smaku agrestu i zielonej papryki, wręcz perwersyjnie smaczne, przyjemne ponad miarę – to wino dla smakoszy, dla osób pijących wino do kolacji, zamiast słodkiej herbaty z cytryną! O cenie nie wspomnę…Pozdrawiam

  • krzysiek

    Obecnie w krakowskim kauflandzie przy bratysławskiej śmiga po 8.99 :) Oczywiście dobre to ono nie było, ale odpowiednio schłodzone nie straszyło, nie odpychało, nawet znajdowałem pewną przyjemność w jego piciu. Do zupełnie niezobowiązującego picia może być, niepijalne to wg mnie krzywdząca ocena.

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons