Znów słabszy dzień Parkera, ale wino dobre

Nazwa: Montebuena Rioja 2009

Kraj: Hiszpania

Dyskont: Biedronka

Cena: 17,99

Rodzaj: Wytrawne

Kolor: Czerwone

Opis: Fajne wino, jeśli ktoś chce połechtać sobie ego to niech bierze, bo jest nakładka 90 pkt od Parkera. Wino złe nie jest, ale lepsze w dyskontach można znaleźć. Świeże, stosunkowo sporo alkoholu, delikatna kwasowość i owoce czarnej porzeczki. Pije się dobrze, a za cenę 17,99 można być raczej usatysfakcjonowanym. Ja tych 90 pkt nie czuję, ale że etykieta nam mówi 6-8 lat przechowywania to kupię i przechowam, bo potencjał  jest. Ale dla mnie zaledwie 3!


Komentarz oceny: Kupić warto, bo nie drogie, a smak nawet, nawet. Ale 90 pkt od Parkera? Miał chyba gorszy dzień… Mimo wszystko chyba jednak trochę za dużo


*Wino początkowo ocenione na 3, czyli „zadowalające”.  Po zastanowieniu, ponownej degustacji i rozmowach zdecydowałem się podnieść ocenę na 4, w dużej mierze wziąłem pod uwagę cenę, że za 17,99 otrzymujemy jednak niezłe wino.

 • anarcha

  Eee, nie mam żadnej pretensji do ciebie, każdy ma przecież prawo do własnej oceny, moim zdaniem nie ma sensu tylko ocenianie czegoś przez pryzmat opinii jakiegoś ”autorytetu”, choćby i wybitnego, bo z tym bywa różnie. Piłem je ostatnio w towarzystwie wraz z Oriachowitzą Merlot i bułgarskie smakowało nieco lepiej, było bardziej wytrawne i bez pewnej kwaśności, którą w Montebuenie wyczuła znajoma [ bo ja nie ].

 • anarcha

  Mówiąc szczerze miałem gdzieś ocenę pana Parkera – wziąłem od razu parę butelek bo smakowało mi najbardziej z poprzedniego hiszpańskiego rzutu [ no, ”Rejadorada” też była w porządku ale droższa ]. Jak ktoś sugeruje się opiniami i etykietami może poczuć się trochę rozczarowany, ale jeśli ktoś chce się napić przyzwoitego smacznego wina zdecydowanie polecam [ choć fakt, w porównaniu z tym z poprzedniego rzutu chyba straciło trochę pazur – ? ], o ile rzecz jasna jeszcze u was jest bo u mnie półki już wyczyszczone, tak jak poprzednim razem.

  • winopodlupa.pl

   Może byłem zbyt surowy w ocenie. Teraz jak na chłodno patrzę to w pełni się zgadzam, że jest to przyzwoite wino w dobrej cenie. Dałem 3 bo 90 pkt Parkera zawsze trochę rozbudza oczekiwania, a potem jak się spada to trochę żalu w człowieku jest. Pisane na gorąco przyniosło ocenę 3. Może jednak powinienem zmienić na 4, bo może gdyby nie nakładka od Parkera to zostałoby ocenione właśnie na 4?
   Czekam na sugestie i jestem otwarty na zmianę oceny. Może byłem zbyt rozgoryczony i negatywnie nastawiony :)

 • MOCCA

  Całkiem dobre. I dobra cena. Widziałam, że ci, którzy wiedzieli trochę więcej o winie i kim jest Parker brali bez wahania. Może mimo wszytsko trochę za dużo wyczuwalnego alkoholu i krótkie w smaku,ale za to gęste. Śmiało można wziąć.

 • http://www.najlepszewina.wordpress.com Kuba – WINE TASTING PL

  Skoro kwasowość jest delikatna, a o garbniku ani słowa (czyli przypuszczam, że również odczuwany przez Ciebie delikatnie), to potencjał dojrzewania raczej znikomy :)

  A te 90pkt dla tej butelki znikąd się nie wzięło – chyba, że to jeden z udziałowców afery z Jayem Millerem.

  • winopodlupa.pl

   Może nieznaczny potencjał, ale patrząc na alkohol, taniny i kwasowość w tym winie sądzę jednak, że może się coś więcej wyłonić. Może sformułowanie „bo potencjał jest” jest niefortunnym sformułowaniem, budzącym zbyt silne konotacje.
   A 90 pkt na dziś? Mam dalej spore wątpliwości. Ale może to ja miałem gorszy dzień? Niech poleży też z tego względu 😉

Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Hide Buttons